Kleje do rzęs - środki ostrożności

Przechowywanie

Kleje zaleca się trzymać z dala od wilgoci, ciepła i promieni słonecznych. Po użyciu, każdorazowo szczelnie go zakręcić. Warto przechowywać go w woreczku termo-izolacyjnym. Woreczek chroni klej przed wysoką/niską temperaturą oraz wilgocią. Absolutnie nie trzymaj otwartego kleju w lodówce! Tylko kleje nigdy nieotwierane możemy przechowywać w lodówce. Konsystencja kleju może się zmieniać w zależności od temperatury oraz poziomu wilgotności w konkretnym pomieszczeniu. Jeśli klej przechowywany był w lodówce, przed użyciem należy go przyzwyczaić do temperatury pokojowej.


Termin ważności

Klej nieotwierany zachowuje swoje właściwości przez 6-10 miesięcy, natomiast otwarty od 2 do 3 miesięcy. Ten czas może być krótszy jeśli często otwieramy klej.


Reklamacja

Sprzedajemy tylko świeże i nieotwierane kleje. Dostawy od producenta mamy bardzo często (raz w tygodniu), staramy się aby nasze kleje były jak najbardziej świeże. Możemy wymienić klej na nowy jeśli z jakiegoś powodu faktycznie był zepsuty. Rozpatrujemy reklamacje tylko do 14 dni od otrzymania zamówienia, po dłuższym czasie ciężko nam stwierdzić w jakich warunkach klej był przechowywany.

pixel