Puder do twarzy

( ilość produktów: 2 )

Doskonałej jakości puder transparentny dostępny jest w różnych formach. Te odpowiadają na preferencje użytkowniczek i świetnie sprawdzają się w domach, w czasie podróży, w damskiej torebce. Puder to obowiązkowy kosmetyk, który pozwala wykończyć makijaż i sprawia, że eksponuje się atuty, ukrywa niedoskonałości, nadaje koloryt i oczywiście matowi. Dobry puder brązujący, jaki oferujemy na kbarth.pl, musi być dopasowany do karnacji. Powinien również odpowiadać na preferencje.

Wiele pań chętnie sięga po produkty sypkie czy w postaci kulek. Inne kobiety wybierają wygodne prasowane propozycje, które można mieć przy sobie. Przede wszystkim puder matujący pozwala uzyskać naturalny i oryginalny wygląd. Pomaga poczuć się pewnie w każdej sytuacji i sprawia, że cera wygląda świeżo nawet wtedy, gdy dzień jest intensywny. Puder sypki czy prasowany aplikuje się po nałożeniu podkładu i korektora. Warto zadbać o to, by podkreślić naturalny efekt, a to proste, jeśli wybierze się dobrej jakości produkty oraz zastosuje się odpowiednią technikę i akcesoria. Zobacz, jakie propozycje przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie.

Puder to jeden z najbardziej podstawowych kosmetyków damskiej toaletki. Mimo, że niepozorny (nie błyszczy, nie koloruje), to śmiało można powiedzieć, że jest jednym z ważniejszych elementów perfekcyjnego makijażu.

Jaki rodzaj pudru wybrać?

Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów pudrów. Ze względu na ich formę wyróżniamy popularne prasowane, w kamieniu lub wymagające specjalnego traktowania – sypkie. Pudry mają też rozmaite funkcje – w naszym sklepie znajdziemy puder matujący, brązujący, transparentny.Wybór jest naprawdę duży i oszałamiający – jednak jeśli dobrze zastanowimy się i ocenimy własne potrzeby związane z rodzajem cery i makijażowymi nawykami, unikniemy niepotrzebnych zakupów.Najbezpieczniejszym wyborem będzie tu puder transparenty, występujący najczęściej w formie sypkiej. Dopasowuje się on do koloru każdej cery, ożywiając ją i lekko matowiąc, dając jedwabiste wykończenie makijażu (nakładany na podkład) lub  naturalny efekt zdrowej skóry (nakładany bezpośrednio na twarz).Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie jednego pudru sypkiego, w domu, do wykończenia porannego makijażu i jednego pudru w kamieniu, kompakcie – by wygodnie było skorzystać z niego przy poprawkach makijażu w ciągu dnia i aby być pewną, że nie wysypie się on w torebce.

Jak nakładać puder?

Do nakładania pudru używa się zwykle dużego, szerokiego pędzla, lub specjalnego puszka (te często dodawane są przez producenta do opakowania). Należy robić to przed założeniem wyjściowego stroju, bo łatwo jest wzbić obłok pudrowych drobinek i oprószyć wszystko dookoła. Jeśli już tak się stanie, wtedy najlepiej zbierać puder czystym pędzlem.

Dodatkowe zastosowania pudru

Oprócz nakładania na twarz, puder ma jeszcze kilka ciekawych zastosowań, które nie są powszechnie znane – dobrze jest na przykład nałożyć jego delikatną warstwę na usta, przed nałożeniem szminki.  Sprawi to, że makijaż będzie trwalszy. Natomiast jeśli nałożymy transparentny puder nad czołem i na skroniach na linii włosów, uzyskamy efekt lekko uniesionej fryzury o większej objętości. W awaryjnych sytuacjach, jeśli nie zdążymy umyć włosów, odrobina pudru na skórze głowy sprawi, że ich wygląd lekko się ożywi, a część tłuszczu zostanie wchłonięta.Jeśli więc jeszcze nie mamy w swojej kosmetyczce pudru – zdecydujmy się na ten zakup, nie oszczędzając na nim. Zyskamy perfekcyjny, dopracowany wygląd w każdej sytuacji.

pixel